Leden 2008


Konopí

18. ledna 2008 v 13:03 Marihuana
Jedná se vůbec o nejstarší známou látku s psychotropními účinky. Dříve byla užívána hlavně k náboženským rituálům a v současné době je nejrozšířenější drogou na světě.Pro technické účely se u nás konopí seté pěstuje už několik století. První doložené důkazy o jeho (zne)užívání pocházejí z 30. let dvacátého století - tehdy se vyskytlo pár případů kouření marihuany v hlavním městě. Jinak u nás zřejmě nebyla tato droga nijak rozšířená.První větší rozšíření užívání marihuany u nás se odehrálo v 60. letech důsledkem společenského uvolnění a zahraničních vlivů (hippies). Následná sovětská invaze je aleObrazek znemožnila a konopí bylo na dlouhá léta zatlačeno zpět do pozadí mezi skalní příznivce undergroundu. Po roce 89 se marihuana stala doslova módní záležitostí a její tuzemská produkce rychle vzrostla.
Marihuana je dnes používaný název pro sušené listy a samičí květenství. V Indii má dvě formy, a to:
Bhang má nejslabší účinky a sestává se z usušených listů samičích květenství sklizených v době květu. Buď se kouří nebo se z něj připravuje nápoj spolu s jinými přísadami. Další možností je zpracování s kořením na pastu, ze které se připravuje cukroví.Obrazek
Ganja se připravuje ze sušených vrcholů samičích květenství s vysokým obsahem pryskyřice. Droga se slisuje a nechá po několik dnů fermentovat. V Africe je známa jako kif či dagga, v Turecku habak, v Mexiku grifa a v USA i v Evropě marihuana. Poslední uvedený název se odvozuje od jmen Maria a Johan, což symbolizuje dvoudomost konopí.
Marihuana je řazena do skupiny drog označovaných jako drogy lehké nebo, jak bylo dříve uvedeno, do skupiny látek s tzv. "akceptovatelným rizikem". Díky svému rozšíření se tato droga stala pro jedny symbolem "zla" a společenskou hrozbou, pro druhé pak "zakázaným ovocem" a předmětem boje za legalizaci a dekriminalizaci. Popsat účinky marihuany není snadné, protože jako u řady jiných drog závisí často efekt na osobnosti jedince, ale také na jeho aktuálním stavu a psychickém a fyzickém rozpoložení.
A ted účinky mariuhany:
Účinek první intoxikace může být tedy velmi rozdílný - od žádného efektu přes nepříjemné tělesné prožitky, závratě a suchosti v ústech, až po výrazný pozitivní efekt s dosažením očekávané euforie, smíchu a zvýrazněného vnímání okolí. Obecně lze říci, že po vykouření přiměřeného množství (závisí vždy na množství účinné látky dané opět kvalitou pěstování a následného zpracování konopí) drogy v jedné či více cigaretách, se dostaví nejprve pocit suchosti v ústech, někdy až dráždivý kašel. Může vzniknout i nepříjemně vnímané bušení srdce spojené s pocity úzkosti. Mohou nastat i další spíše nepříjemné prožitky, nemusí se ale dostavit vždy.Obrazek
Dá se říci, že při opakovaných intoxikacích se dociluje očekávaného stavu rychleji, bez nežádoucích doprovodných efektů. Po odeznění první fáze se většinou dostavuje stav příjemného rozpoložení mysli, uvolnění, pohody a klidu, spojený často s výraznou euforizací a tendencí ke smíchu, který je vyvoláván velmi lehce - prakticky jakýmikoliv podněty (slangově označován jako "vysmátost"). Nastupují i určité poruchy vnímání, spíše příjemného rázu, jako je subjektivně zpomalené vnímání času, zostření barev ale i chuti, takže jídlo se stává zajímavějším, dochází také k zostřenému vnímání zvuků a hudby. Tento stav trvá různě dlouho, řádově několik hodin, záleží zde na dávce THC a individuální vnímavosti. /1/
Stavy marihuanového opojení jsou někdy charakterizovány jako "stavy nejednotnosti, rozsekanosti, naprosté nepochopitelnosti a roztříštěnosti." Významná je senzitivní vztahovačnost a paranoidní percepce (druhý se směje kouřícímu, baví se o něm, běhají za ním schválně, je ohrožen, je to proti němu... aj.) Dochází k paranoidním bludům často kombinovaným i s bludy megalomanického obsahu. Bludy jsou vždy jen v opojení, jinak zcela mizí (prohlašují se za slavné generály, kosmonauty, objevitele apod.).

Sraz se do odvolani rusí!!!!!!

9. ledna 2008 v 20:46
Sraz se do odvolani rusi!!!
Z jednoho prostyho duvodu neni cas a nemuzeme sehnat misto nevime jak to zorganizovat proste nevime nic.

Jimi Hendrix EXPERIENCE

8. ledna 2008 v 15:00
Datum založení: 1966 Členové: Jimi Hendrix(kytara, zpěv)
Noel Redding (baskytara)
Mitch Mitchell (bicí)
O skupině:
The Jimi Hendrix Experience byla vysoce vlivná, i když krátce fungující britsko-americká rocková skupina, slavná díky kytarovým schopnostem Jimiho Hendrixe ve skladbách jako "Purple Haze", "Foxy Lady", "Fire", "Hey Joe", "Voodoo Child (Slight Return)", "All Along the Watchtower" a "Spanish Castle Magic". I když byl Hendrix hlavní člen a frontman, tak basák Noel Redding a bubeník Mitch Mitchell hráli pro "the experience" zásadní roli.