Co to bylo?

15. srpna 2007 v 23:19 |  Woodstock
Woodstock 1969
Spousty hippie lidiček, kteří věří v mír, svobodu. Odmítají válku a násilí a dávají to všemi způsoby najevo. Sešlost, na kterou dnešní společnost ani hudba nezapomene. Sešlost na které psali tisíce hippíků dějiny.


Three days of Peace and Music. Neboli tři dny míru a hudby. Vystihuje vše. Na Woodstocku se sešli mladí lidé, hippies, kteří rock´n´rollem vyjadřovali svůj názor, postoj k válce, své ideály: svobodu, mír a lásku. Atmosféra musela být úžasná, jak už to bývá, když se sejde spousta lidí se stejným názorem a chutí dělat svět lepším. Spolu s demonstrací ve Washingtonu před bílým domem se Woodstock uvádí jako nejvýznamnější setkání mírového hnutí. Asi největším lákadlem byly osobnosti rodící se rockové hudby: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Carlos Santana, The Who, Ten Years after, Joan Baezo, mladý Joe Cocker, Bob Dylan (který se distancoval od revolty 60. let, dělal jenom hudbu) Crosby, Stills, Nash a Young… Ráno 18. srpna byla celá sešlost ukončena. Uzavřel ji Jimi Hendrix se svou kytarou.

Jak to vzniklo?
Bylo nebylo, tři studenti Yaleovy univerzity dostali nápad, že by nebylo špatné uspořádat nějaký menší festival, vydělat trochu peněz, ale hlavním účelem bylo setkání mladých lidí (většinou hippies a dalších nezávislých a radikálních lidiček) a hlavně hudba. Věci se daly do pohybu: čtyřiadvacetiletý Michael Lang se dohodl s dvěma muži J.Rosemannem a J. Robertsem, a tak vznikla společnost Woodstock Ventures. Původním záměrem bylo založit nahrávací studio a k této příležitosti uspořádat menší festival. Ale pánové se trochu přepočítali. Místo původních očekávaných 60 tisíc lidí se dostavil asi milion příznivců rockové hudby ale veslo se jich tam kolem 500 000. Poslední pokusy vybírat lístky ztroskotaly (jeden stál 8 dolarů), lidé toužili vidět účinkující tolik, že bourali zábrany a ploty. Ten kdo lístek měl, tak musel čekat v několikakilometrové frontě (!!!). Proto byl po chvíli vstup volný. Tento legendární rockový počin se udál slunečného víkendu 15.-17.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TOMAN TOMAN | E-mail | 3. prosince 2007 v 1:44 | Reagovat

ty vole svět je takovej a ty ho nezměníš...je to škoda, protože by to momlo bejt lepší...ale rozhodně to nebude lepší, gdyž  se neudělá něco podstatnýho...což neni v rukou nás ale v rukou skurvenejch boháčů se strašlivou mocí a vlivem.... a ty dotoho nepřinutíš, protože ty na válce rjžujou miliony. To bys musel udělat nějakou celosvětovou revoluci proti těmhle lidem, jako je Jirka Křoví (George Bush) atp.. protože jinak si s náma budou pořád dělat co budou chtít...do tý doby můžem akorát hlásat do světa, podobně jako ty "proletáři spojte se"  "v mase je síla" a podobně, i gdyž tohle je zas trochu o něčem jiném....

   sorry ale ten konec clánku fakt zní jako komunistická propaganda...snad to myslíš dobře...

       ZDAREC A MĚJTE SE  V  MÍRU...

2 mates spravce mates spravce | 10. prosince 2007 v 18:16 | Reagovat

jj mas pravdu covece asi to dam pryc.

3 Kika Kika | 6. ledna 2008 v 11:54 | Reagovat

Na Tomana se vyprdi mas to tu pekny a kdy clovek doopravdy chtel tak ten svet lepsi udelat muze!!tomu ver

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama