Srpen 2007

Za marihuanu mají být mírnější tresty

27. srpna 2007 v 8:26 Noviny

Za marihuanu mají být mírnější tresty


Pěstování malého množství marihuany by v budoucnu nemuselo být trestné.
foto: Policie ČR
Kuřáci marihuany či konzumenti omamných houbiček i lidé, kteří pěstují konopí jen pro léčebné účely, si budou zřejmě moci v příštích letech částečně oddechnout. Autoři chystaného trestního zákoníku pro ně navrhují výrazně nižší tresty, než je tomu nyní. Dokonce uvažují o tom, že pěstování konopí v malém množství a pro vlastní potřebu bude beztrestné.
27.8. 2007 04:41
Mírnější postih bude možný díky vzniku zcela nového trestného činu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Tím budou odlišeni výrobci tvrdých drog od pěstitelů marihuany, hub či jiných rostlin obsahujících omamnou látku.
Za držení méně závažných drog pro vlastní potřebu by nově měl hrozit maximálně jeden rok, za vypěstování marihuany v množství "větším než malém" dokonce jen šest měsíců.
"Jde o komplexnější přístup, kdy se řeší dělení drog na méně závažné a závažnější. Dosud byla výroba i držení drog v jednom ustanovení a neřešila se ani ta závažnost," vysvětluje šéf týmu autorů nové úpravy Pavel Šámal.
Doposud byli všichni výrobci jakýchkoli drog trestáni stejně, hrozil jim minimálně jeden rok až pět let vězení. A bylo úplně jedno, jestli to byl profesionálního výrobce pervitinu, nebo student, který si vypěstoval několik rostlinek. Podobně mohl být potrestán i člověk, který rostliny využil například na mast. Léčebné účinky konopí jsou přitom prokázány.
Norma určující množství drog (řídí se jí česká policie)
druh drogymnožství větší než malé
heroin0,15 gramu (asi 5 dávek)
kokain0,25 gramu (asi 5 dávek)
marihuana15 gramů (asi 10 dávek))
hašiš10 gramů (asi 10 dávek))
LSD10 tripů (asi 0,0005 gramu)
pervitin0,5 gramu (asi 10 dávek)

Větší než malé množství

V nynější normě se operuje s pojmem větší než malé množství drogy, které stanovuje hranici, kdy má uživatel drogu k vlastní konzumaci či k distribuci. pojem není nikde definován.
Vláda do budoucna chystá nařízení, které bude menší a větší než malé množství definovat. "Toto nařízení se bude připravovat v návaznosti na trestní zákoník a bude ještě dost času i pro odbornou veřejnost, aby se ohledně určeného množství drogy vyjádřila," dodal Šámal.

Janis Joplin

18. srpna 2007 v 12:30
Profese zpěvačka, kytaristka Datum narození: 19.01.1943 Místo narození: Port Arthur, Texas, USA Znamení: Kozoroh
Životopis:
Legendární americká zpěvačka (a kytaristka), nar. v r. 1943 v Port Arthuru (Texas). Stylově čerpající z blues, folku a rocku, označovaná dokonce jako přední představitelka bílého soulu. Jeden ze simbolů hnutí hippies.

Janis Joplin se v r. 1962 stává členkou tria The Waller Creek Boys. V r. 1963 poprvé odjíždí do san Franciska, kde zpívá v klubech (m.j. i s Jormou Kaukonenem - později členem Jefferson Airplaine). V r. 1966 se vrací do Texasu, s úmyslem studovat a zanechat zpěvu. Záhy ale opět odjíždí do S.F. a v létě se stává členkou sk. Big Brother & The Holding Company. O rok později úspěšně vystupují na festivalu v Monterey.

Janis Joplin sklízí velký úspěch albem Cheap Thrills (1968) a znamená m.j. i špičku americké hitparády. V prosinci 1968 se ale uskuteční poslední společný koncert a Joplin záhy vystupuje se sk. kozmic Blues Band. V průběhu roku se sestava mění a mění se i názvy (Joplinaires, Snooky Flowers). Album I Got Dem Ol´ Kozmic Blues Again Mama! (1969) je poněkud konvenčnější. Počátkem r. 1970 se obnovuje Big Brother & The Holding Company.

V té době vyšlo této skupině album Be A Brother, na němž se Joplin podílela jen částečně a anonymně. Ta poté sestavuje sk. Full Tilt Boogie Band. Dne 4. 10. 1970 je Janis Joplin nalezena mrtvá, když příčinou jsou už více než rok narůstající problémy s drogami a alkoholem.

Album In Concert (1972) obsahuje částečně nedokončené nahrávky, ale přesto je považováno nejen za vrchol její tvorby, ale dosáhlo i 1. příčku v americ. žebříčku. Stejně uspěl singl Me And Bobby McGee. Skupina Big Brother & The Holding Company pokračovala ještě několik let, v r. 1972 se zpěvákem Nickem Gravenitesem, po dalších dvou albech pak se zpěvačkou Kathy McDonald.

ŽIVOTOPIS

18. srpna 2007 v 12:26

Jimi Hendrix
(27.11.1942 - 18.9.1970)

"Král elektrické kytary"

Jimi Hendrix
Jimi Hendrix (vlastním jménem James Marshall Hendricks), americký bluesrockový kytarista, skladatel a zpěvák, jeden z vůbec nejvýznamnějších instrumentalistů v historii rockové hudby (v roce 1970 je zvolen nejlepším rockovým kytaristou), přichází na svět 27. listopadu roku 1942 ve Spojených státech amerických ve městě Seattle jako syn profesionálních tanečníků (po otci je černošského původu, po matce indián) - po rozvodu rodičů pak žije budoucí kytarová legenda u otce.
S kytarou je Hendrixův život spojen již od dětství - od svých deseti let hraje na kytaru akustickou, o něco později pak začíná hrát na kytaru elektrickou - repertoár jeho první skupiny, nazvané Rocking Kings a působící koncem padesátých let 20. století, se pak skládá převážně z převzatých bluesových a rock'n'rollových skladeb (velký vliv na další Hendrixovo hudební směřování mají v této době B. B. King či Muddy Waters).
V roce 1959 Hendrix opouští střední školu a je odveden do americké armády - v jejích řadách se stává výsadkářem, nicméně, poté, co si při jednom ze seskoků poraní páteř a kotník, je z armády po dvou letech propuštěn.
Po svém odchodu z armády se Jimi Hendrix začíná živit jako profesionální (doprovodný) kytarista - mezi roky 1963-65 působí mimo jiné v doprovodných skupinách takových hvězd tehdejšího hudebního nebe, jako jsou např. Little Richard, B. B. King, Ike a Tina Turner, Hank Ballard, James Brown...
V roce 1965 pak Jimi Hendrix zakládá vlastní skupinu, nesoucí název Jimmy James and the Blue Flames - když skupinu uslyší v New Yorku Chas Chandler (člen skupiny Animals), nabídne Hendrixovi angažmá ve Velké Británii, v Londýně - tady pak Hendrix takřka vzápětí po příletu zakládá s bubeníkem M. Mitchelem a baskytaristou N. Reddingem skupinu The Jimi Hendrix Experience, která okamžitě slaví úspěchy v celé Evropě - Hendrixův osobitý hráčský styl (hraje na kytaru v opačném gardu), schopnost improvizace, dokonalá hráčská ekvilibristika (Hendrix hraje s kytarou za zády, drnká na struny zuby), virtuozita a exotický vzhled vedou doslova k hendrixománii - v roce 1967 pak The Jimi Hendrix Experience vydávají úspěšné singly "Hey Joe", "Purple Haze" a "The Wind Cries Mary".
Ještě stále v roce 1967 vystupují The Jimi Hendrix Experience na hudebním festivalu v Monterey (na doporučení P. McCartneyho), ve stejném roce pak vychází debutové album skupiny, nazvané "Are You Experienced?" - toto album je dodnes jedním z největších skvostů rockové hudby.
V roce 1968 se Jimi Hendrix se svojí doprovodnou skupinou účastní legendárního hudebního festivalu v americkém Woodstocku, v tmto roce pak krátce po sobě vycháejí i další dvě Hendrixova alba - "Axis: Bold As Love" a "Electric Ladyland".
V roce 1969 se The Jimi Hendrix Experience rozcházejí a Hendrix zakládá novou skupinu, nazvanou Band of Gypsies (společně s baskytaristou B. Coxem a bubeníkem B. Milesem), na úspěch předešlého seskupení však tato skupina navázat nedokáže.
O rok později se několikaletá (čtyřletá) hvězdná kariéra kytarového mága Jimiho Hendrixe uzavírá - Hendrix se v Londýně (neúmyslně) předávkuje příliš silnou dávkou léků na psaní (barbiturátů), během převozu do nemocnice pak umírá, když se zadusí zvratky - stane se tak 18. září roku 1970.open air music festival trutnov 2007 (WOODSTOCK)

17. srpna 2007 v 16:04 Akcičky
Lidi predevcirem mel woodstock narozeniny 38let.A dnes zacal officialne Open air.Skoda ze tam nemuzu.No jenom jseem vam chtel rict ze kdyz se spojime dokazem to.Ted vam pustim par videi na pocest woodstocku 69.

Co to bylo?

15. srpna 2007 v 23:19 Woodstock
Woodstock 1969
Spousty hippie lidiček, kteří věří v mír, svobodu. Odmítají válku a násilí a dávají to všemi způsoby najevo. Sešlost, na kterou dnešní společnost ani hudba nezapomene. Sešlost na které psali tisíce hippíků dějiny.


Three days of Peace and Music. Neboli tři dny míru a hudby. Vystihuje vše. Na Woodstocku se sešli mladí lidé, hippies, kteří rock´n´rollem vyjadřovali svůj názor, postoj k válce, své ideály: svobodu, mír a lásku. Atmosféra musela být úžasná, jak už to bývá, když se sejde spousta lidí se stejným názorem a chutí dělat svět lepším. Spolu s demonstrací ve Washingtonu před bílým domem se Woodstock uvádí jako nejvýznamnější setkání mírového hnutí. Asi největším lákadlem byly osobnosti rodící se rockové hudby: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Carlos Santana, The Who, Ten Years after, Joan Baezo, mladý Joe Cocker, Bob Dylan (který se distancoval od revolty 60. let, dělal jenom hudbu) Crosby, Stills, Nash a Young… Ráno 18. srpna byla celá sešlost ukončena. Uzavřel ji Jimi Hendrix se svou kytarou.

Jak to vzniklo?
Bylo nebylo, tři studenti Yaleovy univerzity dostali nápad, že by nebylo špatné uspořádat nějaký menší festival, vydělat trochu peněz, ale hlavním účelem bylo setkání mladých lidí (většinou hippies a dalších nezávislých a radikálních lidiček) a hlavně hudba. Věci se daly do pohybu: čtyřiadvacetiletý Michael Lang se dohodl s dvěma muži J.Rosemannem a J. Robertsem, a tak vznikla společnost Woodstock Ventures. Původním záměrem bylo založit nahrávací studio a k této příležitosti uspořádat menší festival. Ale pánové se trochu přepočítali. Místo původních očekávaných 60 tisíc lidí se dostavil asi milion příznivců rockové hudby ale veslo se jich tam kolem 500 000. Poslední pokusy vybírat lístky ztroskotaly (jeden stál 8 dolarů), lidé toužili vidět účinkující tolik, že bourali zábrany a ploty. Ten kdo lístek měl, tak musel čekat v několikakilometrové frontě (!!!). Proto byl po chvíli vstup volný. Tento legendární rockový počin se udál slunečného víkendu 15.-17.

pocitadlo

14. srpna 2007 v 12:01

TOPlist

Lidi :(

14. srpna 2007 v 10:47
Jak vym moc me sem zrejme nechodite skusi sem dat pocitadlo a uvidim nedavno jste zacali psat komentare ale pak jak kdyz utne.:( pokud jsem chodite piste komentare):.........